KONST / Litografier / Färglitografi 11974203
nr 1197 4203
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Färglitografi, Per Andersson, Monogramsignerad PA, Stockholm, numrerad 106/300. Motivet: 36x51
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
måndag 20 augusti 2018
kl 18:27:05
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
20 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson